Zmień
na

 

                                                                         

Andzejs Lebedevs - 21-letni Łotysz to jeden z najbardziej utalentowanych żużlowców młodego pokolenia. Od początku kariery związany z Lokomotivem Daugavpils. Jazdę w rozgrywkach ligowych rozpoczął w sezonie 2011 i od razu pokazał, że posiada niemałe umiejętności. Z roku na rok staje się coraz solidniejszym zawodnikiem. Lebiediew z powodzeniem reprezentował Łotwę w Speedway Best Pairs Cup. Szybko pozbierał się po toruńskiej wpadce i w dwóch kolejnych rundach był najskuteczniejszym zawodnikiem swojego kraju.  

Kjastas Puodżuks - Dwa lata temu startował cyklu Speedway European Championships w dwóch rundach – w Gdańsku i Togliatti. W Rosji, zawodnik doznał jednak kontuzji, która wyeliminowała go ze startów w dwóch kolejnych rundach cyklu indywidualnych mistrzostw Europy. Puodżuks startuje w barwach łotewskiego Lokomotivu Daugavpils od 2005 roku z przerwą na 2007, kiedy to przez jeden sezon startował dla gnieźnieńskiego Startu.

Maksim Bogdanows - Łotysz startuje w barwach Lokomotiv Daugavpils w Nice Polskiej Lidze Żuzlowej. Z pewnością największym sukcesem Bogdanovsa jest brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w 2010 roku. Dwa lata później próbował swoich siła w polskiej ekstralidze (była zawodnikiem Wybrzeża Gdańsk), ale z powodu kontuzji, nie był w stanie pokazać wszystkich swoich atutów. Maksim Bogdanovs  z sukcesami zastępował Grigorija Łagutę w trakcie zeszłorocznego cyklu SEC. Jadąc, jako rezerwowy zajął szóste miejsce.

 

  

Emil Sajfutdinow -  Nazywany rosyjską torpedą, młody, ale już bardzo doświadczony zawodnik światowego formatu. Na szerokie wody wypłynął w sezonie 2006, kiedy jego talent dostrzegł Andreas Jonsson. Za sprawą Szweda, Emil dołączył do ekipy Polonii Bydgoszcz, w barwach której startował przez siedem sezonów. W zeszłym roku zaliczył jednosezonowy epizod w barwach Włókniarza Częstochowa. W 2015 roku będzie bronił barw Fogo Unii Leszno. Rosjanin, jako pierwszy w historii dwa razy z rzędu został mistrzem świata juniorów. W debiutanckim sezonie w Grand Prix wywalczył brązowy medal. Gdy wydawało się, że rok 2013 będzie wreszcie rokiem Sayfutdinova, przytrafiła się bardzo groźna kontuzja w trakcie meczu ligowego na MotoArenie. Zawodnik pozbawiony został szans na tytuł zarówno mistrza świata jak i mistrza Europy. Zawodnika będzie można po raz koljeny oglądać w cyklu Speedway European Championships oraz Speedway Best Pairs Cup. Wraz z kolegami z reprezentacji w 2014 roku, zajął czwarte miejsce w cyklu Speedway Best Pairs Cup.

Grigorij Laguta - partnerem Emila Sajfutdinowa będzie Grigorij Łaguta, czyli jeden z najbardziej widowiskowo jeżdżących żużlowców na świecie. Jego akcje wprawiają kibiców w drżenie serca, walka na łokcie o każdy centymetr toru doprowadza rywali do białej gorączki. Większą część poprzedniego sezonu Grisza stracił z powodu kontuzji, ale kiedy wrócił, ponownie rozpalał kibiców swoimi ułańskimi szarżami. 

Artiom Laguta -  Dwójkę rodaków wspierać będzie młodszy brat Grigorija, Artiom, zawodnik GKM Grudziądz. W zeszłym roku w Toruniu, "Sborna" straciła szansę na walkę o finał przez prosty błąd. Artiom i Emil zamienili się kaskami, co oznaczało automatyczne wykluczenie z wyścigu. Młodszy z rodu Lagutów, to przede wszystkim sensacyjny uczestnik Grand Prix w sezonie 2012. Rosjanin dostał się do cyklu Mistrzostw Świata, po zwycięstwie w Challenge'u w duńskim Vojens. Niestety, jego przygoda z Grand Prix trwała zaledwie jeden sezon.

 

Nicki Pedersen - Zadebiutował w wieku 11 lat w Fjelsted.. Trzykrotny mistrz świata, srebrny i brązowy medalista mistrzostw Europy. Od wielu sezonów lider reprezentacji Danii. W zeszłym roku w zmaganiach Speedway Best Pairs Cup okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem całego cyklu. Wywalczył 59 punktów, co było najlepszym wynikiem spośród wszystkich żużlowców startujących w turnieju. W parze z Nielsem Kristianem Iversenem dwukrotnie zajmował drugie miejsce w rundzie w Toruniu oraz Landshut. Pedersen oprócz największej liczby punktów, wygrał jeszcze jedną "klasyfikację". Aż dziewięciokrotnie przyjeżdżał do mety na pierwszym miejscu, co także jest najlepszym wynikiem zeszłorocznego cyklu.

Niels Kristian Iversen - Duński żużlowiec, który zadebiutował na torze w 1999 roku. Do jego największych osiągnięć zalicza się złote medale Drużynowego Pucharu Świata, wicemistrzostwo Europy Juniorów oraz brązowy medal indywidualnych mistrzostw świata. Duńczyk zyskał sobie pseudonim PUK. Młodszy kolega Nicki Pedersena do światowej elity dobijał się dosyć długo. W zeszłym sezonie wspólnie z Nicki Pedersenem walnie przyczynił się do zajęcia przez Danię drugiego miejsca w Speedway Best Pairs Cup. Marcowe zawody na MotoArenie będą pierwszymi oficjalnymi, które odjedzie po odniesionej kontuzji jeszcze w 2014 roku.

 

Andreas Jonsson - Indywidualny mistrz świata juniorów z 2000 roku oraz wicemistrz świata seniorów z 2011 roku. W zeszłym sezonie wystąpił we wszystkich trzech rundach cyklu Speedway Best Pairs Cup. Zdobywając 38 punktów został sklasyfikowany na czwartym miejscu pod względem największej ilości punktów zdobytych indywidualnie spośród wszystkich startujących. 35- letni Andreas Jonsson najlepszy występ w zeszłorocznej edycji SBPC zanotował w Eskilstunie, zdobywając 15 punktów.

Thomas H. Jonasson - Debiutant w cyklu Speedway Best Pairs Cup. Jego największe dotychczasowe osiągnięcia to: Indywidualne mistrzostwo Szwecji juniorów oraz seniorów, drużynowe wicemistrzostwo świata juniorów. W 2015 roku startował będzie w barwach Fogo Unii Leszno.

Antonio Lindbaeck - "Toninho" w zeszłym roku w cyklu Speedway Best Pairs Cup pojechał tylko w Toruniu, ale był najlepszym zawodnikiem reprezentacji Szwecji. Zdobywając 19 punktów pokazał, że bardzo lubi jeździć na toruńskiej MotoArenie. Jeśli menadżer Morgan Andersson desygnuje go do walki, z pewnością będzie dawał z siebie wszystko,aby pomóc kolegom z reprezentacji. 

 

Greg Hancock - W tym roku skończy 45 lat. Najbardziej doświadczony żużlowiec w tegorocznej stawce Speedway Best Pairs Cup. Trzykrotny mistrz świata, ostatni tytuł zdobył w ubiegłym sezonie. W 2013 roku wystartował w premierowych zawodach Eurosport Speedway Best Pairs i zdobył 20 punktów, jednak nie pomogło to zająć jego drużynie dobrego miejsca. Amerykanin to prawdziwa legenda, jeśli chodzi o żużel. Jego idolami sportowymi są: Jeremy McGrath oraz Borje Salming.

Gino Manzares - 22- letni zawodnik z Anaheim. Do jego największych sukcesów zaliczany jest złoty medal indywidualnych mistrzostw Stanów Zjednoczonych juniorów oraz na długim torze. Finalista indywidualnych mistrzostw świata juniorów w 2014 roku. W klasyfikacji końcowej zajął siedemnaste miejsce, zdobywając łącznie w trzech turniejach, trzy punkty.


 

Zdjęcia
03.02.2015
Speedway Best Pairs Cup 2014: Eskilstuna (Runda 3)
03.02.2015
Speedway Best Pairs Cup 2014: Landshut (Runda 2)
03.02.2015
Speedway Best Pairs Cup 2014: Toruń (Runda 1)
07.10.2014
SEC 2014: Round 4 Częstochowa
SBPC Girls
Sekcja GIRLS
Sinem Marta Marta Martyna Martyna Marta Marta Weronika
social media

Organizatorzy

OneSport

Official Broadcaster

EuroSport

Sponsorzy

FOGO Nice Torun Esbjerg Boll Województwo Kujawsko - Pomorskie

Partnerzy

Pentel AutoFrelik

Patronat medialny

sportowefakty.pl Przegl?d Sportowy ROSMEDIA Tygodnik Zuzlowy Wirtualna Polska RMF Maxxx Radio GRA