Zmień
na

  

 

Martin Smolinski - Jedyny zawodnik w historii, który wystartował w cyklach Grand Prix zarówno na klasycznym, jak i długim torze. Aktualny lider reprezentacji Niemiec walczył o punkty także w ramach Speedway European Championship i Speedway Best Pairs Cup. Przed rokiem Smolinski przyczynił się do zajęcia przez Niemcy czwartej pozycji w Landshut. Niemieccy fani liczą z pewnością na powtórkę z historii.

Kai Huckenbeck - 22-letni zawodnik coraz śmielej poczyna sobie w dorosłym speedwayu. Mimo tak młodego wieku, Huckenbeck może pochwalić się posiadaniem dwóch tytułów Indywidualnego Mistrza Niemiec! Kai Huckenbeck ma już za sobą jeden start w Speedway Best Pairs Cup. Pochodzący z Wertle zawodnik wystartował w trzeciej rundzie zmagań, która odbyła się w Eskilstunie. W trzech startach nie zdołał wywalczyć jednak choćby jednego punktu.

Tobias Busch - Wychowanek klubu MC Nordsten to absolutny debiutant w rozgrywkach Speedway Best Pairs Cup. Brak doświadczenia w parowych zmaganiach nie powinien jednak stanowić dla niego problemu. W ostatnich sezonach Tobias Busch nie miał wielu okazji do startów na torze w Gustrow. Za każdym razem spisywał się jednak co najmniej przyzwoicie, co pozwala Niemcom optymistycznie zapatrywać się na jego występ w drugiej rundzie Speedway Best Pairs Cup.                                                                         

  

Emil Sajfutdinow -  Nazywany rosyjską torpedą, młody, ale już bardzo doświadczony zawodnik światowego formatu. Na szerokie wody wypłynął w sezonie 2006, kiedy jego talent dostrzegł Andreas Jonsson. Za sprawą Szweda, Emil dołączył do ekipy Polonii Bydgoszcz, w barwach której startował przez siedem sezonów. W 2015 roku będzie bronił barw Fogo Unii Leszno. Rosjanin, jako pierwszy w historii dwa razy z rzędu został mistrzem świata juniorów. W debiutanckim sezonie w Grand Prix wywalczył brązowy medal. Gdy wydawało się, że rok 2013 będzie wreszcie rokiem Sayfutdinova, przytrafiła się bardzo groźna kontuzja w trakcie meczu ligowego na MotoArenie. Zawodnik pozbawiony został szans na tytuł zarówno mistrza świata jak i mistrza Europy. Zawodnika będzie można po raz koljeny oglądać w cyklu Speedway European Championships oraz Speedway Best Pairs Cup. Wraz z kolegami z reprezentacji w 2014 roku, zajął czwarte miejsce w cyklu Speedway Best Pairs Cup.

Grigorij Laguta - partnerem Emila Sajfutdinowa będzie Grigorij Łaguta, czyli jeden z najbardziej widowiskowo jeżdżących żużlowców na świecie. Jego akcje wprawiają kibiców w drżenie serca, walka na łokcie o każdy centymetr toru doprowadza rywali do białej gorączki. Większą część poprzedniego sezonu Grisza stracił z powodu kontuzji, ale kiedy wrócił, ponownie rozpalał kibiców swoimi ułańskimi szarżami. 

Artiom Laguta -  Dwójkę rodaków wspierać będzie młodszy brat Grigorija, Artiom, zawodnik GKM Grudziądz. W zeszłym roku w Toruniu, "Sborna" straciła szansę na walkę o finał przez prosty błąd. Artiom i Emil zamienili się kaskami, co oznaczało automatyczne wykluczenie z wyścigu. Młodszy z rodu Lagutów, to przede wszystkim sensacyjny uczestnik Grand Prix w sezonie 2012. Rosjanin dostał się do cyklu Mistrzostw Świata, po zwycięstwie w Challenge'u w duńskim Vojens. Niestety, jego przygoda z Grand Prix trwała zaledwie jeden sezon.

 

Nicki Pedersen - Zadebiutował w wieku 11 lat w Fjelsted.. Trzykrotny mistrz świata, srebrny i brązowy medalista mistrzostw Europy. Od wielu sezonów lider reprezentacji Danii. W zeszłym roku w zmaganiach Speedway Best Pairs Cup okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem całego cyklu. Wywalczył 59 punktów, co było najlepszym wynikiem spośród wszystkich żużlowców startujących w turnieju. W parze z Nielsem Kristianem Iversenem dwukrotnie zajmował drugie miejsce w rundzie w Toruniu oraz Landshut. Pedersen oprócz największej liczby punktów, wygrał jeszcze jedną "klasyfikację". Aż dziewięciokrotnie przyjeżdżał do mety na pierwszym miejscu, co także jest najlepszym wynikiem zeszłorocznego cyklu.

Niels Kristian Iversen - Duński żużlowiec, który zadebiutował na torze w 1999 roku. Do jego największych osiągnięć zalicza się złote medale Drużynowego Pucharu Świata, wicemistrzostwo Europy Juniorów oraz brązowy medal indywidualnych mistrzostw świata. Duńczyk zyskał sobie pseudonim PUK. Młodszy kolega Nicki Pedersena do światowej elity dobijał się dosyć długo. W zeszłym sezonie wspólnie z Nicki Pedersenem walnie przyczynił się do zajęcia przez Danię drugiego miejsca w Speedway Best Pairs Cup. Marcowe zawody na MotoArenie będą pierwszymi oficjalnymi, które odjedzie po odniesionej kontuzji jeszcze w 2014 roku.

 

  

Andreas Jonsson - Indywidualny mistrz świata juniorów z 2000 roku oraz wicemistrz świata seniorów z 2011 roku. W zeszłym sezonie wystąpił we wszystkich trzech rundach cyklu Speedway Best Pairs Cup. Zdobywając 38 punktów został sklasyfikowany na czwartym miejscu pod względem największej ilości punktów zdobytych indywidualnie spośród wszystkich startujących. 35- letni Andreas Jonsson najlepszy występ w zeszłorocznej edycji SBPC zanotował w Eskilstunie, zdobywając 15 punktów.

Tomas H. Jonasson - Debiutant w cyklu Speedway Best Pairs Cup. Jego największe dotychczasowe osiągnięcia to: Indywidualne mistrzostwo Szwecji juniorów oraz seniorów, drużynowe wicemistrzostwo świata juniorów. W 2015 roku startował będzie w barwach Fogo Unii Leszno.
 

 

Greg Hancock - W tym roku skończy 45 lat. Najbardziej doświadczony żużlowiec w tegorocznej stawce Speedway Best Pairs Cup. Trzykrotny mistrz świata, ostatni tytuł zdobył w ubiegłym sezonie. W 2013 roku wystartował w premierowych zawodach Eurosport Speedway Best Pairs i zdobył 20 punktów, jednak nie pomogło to zająć jego drużynie dobrego miejsca. Amerykanin to prawdziwa legenda, jeśli chodzi o żużel. Jego idolami sportowymi są: Jeremy McGrath oraz Borje Salming.

Gino Manzares - 22- letni zawodnik z Anaheim. Do jego największych sukcesów zaliczany jest złoty medal indywidualnych mistrzostw Stanów Zjednoczonych juniorów oraz na długim torze. Finalista indywidualnych mistrzostw świata juniorów w 2014 roku. W klasyfikacji końcowej zajął siedemnaste miejsce, zdobywając łącznie w trzech turniejach, trzy punkty.

  

Jarosław Hampel - Dwukrotny indywidualny wicemistrz świata i sześciokrotny drużynowy mistrz świata. Licencję żużlową uzyskał w 1998 roku w barwach Polonii Piła. Jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w talii Marka Cieślaka. Końcówkę zeszłego sezonu nie zaliczy do udanych, ale nie przeszkodziło mu to na osiągnięcie 21 punktów podczas jednej z rund eliminacji mistrzostw świata. Od wielu lat wkłada wiele wysiłku w promocję sportu żużlowego. 16 lutego 2010 roku jeździł na motocyklu żużlowym po zaśnieżonym dachu katowickiej hali widowiskowo-sportowej Spodek.

Piotr Pawlicki - Indywidualny mistrz świata juniorów z 2014 roku. Licencję żużlową zdobył w 2010 roku na torze w Częstochowie. Już w tym samym roku wywalczył srebrny medal w Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Wielkopolski. Wygrał dwie z trzech eliminacji mistrzostw świata juniorów zdobywając w nich komplet, piętnastu punktów. W zeszłym roku zdobył srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski w barwach Fogo Unii Leszno.
 

Bartosz Zmarzlik - urodzony w 1995 roku w Szczecinie zawodnik reprezentujący od początku swojej kariery barwy Stali Gorzów. Decyzją Marka Cieślaka, zastąpi w niemieckim Guestrow Krzysztofa Kasprzaka. 


 Chris Holder - Mistrz świata z 2012 roku, który startuje w toruńskich barwach od 2008 roku, a powstałą rok później MotoArenę zna jak własną kieszeń. Ostatnie dwa sezony to jednak zmagania z kontuzjami i walka o powrót do najwyższej dyspozycji. Holder to trzeci najskuteczniejszy zawodnik zeszłorocznego cyklu Speedway Best Pairs Cup. Zdobywając 45 punktów znalazł się za plecami Nicki Pedersena i Martina Smolinskiego, walnie przyczyniając się do triumfu Australii w tych zawodach.

Jason Doyle - nowy nabytek gospodarza MotoAreny, KS Toruń, a co za tym idzie nie zna on jeszcze wszystkich tajników nawierzchni. Dwa lata temu wystartował w jednym biegu turnieju Eurosport Speedway Best Pairs, ale punktu nie zdobył. Zeszły sezon był najlepszym w karierze Australijczyka, co zaowocowało awansem do mistrzostw świata oraz powołaniem do składu na zawody Speedway Best Pairs Cup.

Troy Batchelor - "Batch" postanowił odbudować formę i przeniósł się do Nice Polskiej Ligi Żużlowej ( I liga) i w 2015 roku reprezentować będzie barwy ŻKS ROW Rybnik. Dla niego będzie to również debiut w Speedway Best Pairs Cup. Indywidualny mistrz Australii z 2013 roku.

Zdjęcia
25.06.2015
Speedway Best Pairs Cup 2015: Esbjerg (Runda 3)
16.04.2015
Speedway Best Pairs Cup 2015: Güstrow (Runda 2)
01.04.2015
Speedway Best Pairs Cup 2015: Toruń (Runda 1)
03.02.2015
Speedway Best Pairs Cup 2014: Eskilstuna (Runda 3)
SBPC Girls
Sekcja GIRLS
Sinem Marta Marta Martyna Martyna Marta Marta Weronika Marta Karolina Marta Weronika Sinem
social media

Organizatorzy

OneSport

Official Broadcaster

EuroSport

Sponsorzy

FOGO Nice Torun Esbjerg Boll Województwo Kujawsko - Pomorskie Moldow Diament Partex Polski Cukier

Partnerzy

Pentel AutoFrelik Sportsevents365

Patronat medialny

sportowefakty.pl Przegl?d Sportowy ROSMEDIA Tygodnik Zuzlowy Wirtualna Polska RMF Maxxx Radio GRA Ostsee - Zeitung